محل تبلیغات شما

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

میخوای زبان انگلیسی رو یاد بگیری، ولی نمی دونی از کجا باید شروع کنی؟ می دونستی که می تونی توی خونه بمونی و در عرض مدت کوتاهی با استفاده از یک سری روشها و با خوندن منابع آموزشی مناسب، انگلیسی رو یاد بگیری؟ اما سوال اینجاست که آیا می‌تونی خیلی خیلی سریع انگلیسی یاد بگیری؟ آیا می‌تونی بهبودهای چشمگیری در عرض ۲ تا ۳ ماه داشته باشی؟ جواب مثبته! در این مقاله روش هایی رو که سرعت یادگیری زبان رو طبق تحقیقات معتبرترین موسسه، تا دو برابر افزایش می ده رو در این زمینه ارائه می کنیم و بهت بهترین روش یادگیری زبان در منزل رو می گیم.

بخش اول- توصیه های کلی

۱- ایجاد اشتیاق در خود (هدف)

مهم ترین مساله برای شروع به یادگیری زبان داشتن یک هدفه که در تو انگیزه ایجاد کنه. به دلیل اینکه باید ۸ الی ۱۴ ساعت در روز زبان بخونی؛ و هر ساعت باید هوشیار، علاقمند و پرانرژی باشی. باید احساست رو بسازی و در انگلیسی غرق بشی. به یاد داشته باش که انگیزه و اشتیاق، ۸۰ درصد موفقیت را شامل میشه و روش، تنها ۲۰ درصد!

برای داشتن شور و اشتیاق، باید یک دلیل قانع کننده برای یادگرفتن زبان داشته باشی. قبول شدن در یک امتحان، دلیلی نیست که به اندازه‌ی کافی قانع کننده باشه. همچنین پیدا کردن یک کار هم دلیل کافی نیست. به یک دلیل بزرگ برای انجام این‌کار نیاز داری. اگر مشوق شما پول باشه، تصور کن که زبان انگلیسی چگونه می‌تونه تو رو پولدار کنه. خانه رویایی، ماشین رویایی و زندگی رویاییت رو تجسم کن. اگر عشق محرک توئه، تصور کن که چه انسان های فوق العاده ای رو می‌تونی در کشور‌های دیگر ملاقات کنی. به رویاهای زیبا و جذاب فکر کن! دلیلت رو بر روی یک کاغذ بزرگ بنویس و در اتاقت بچسبون.
بهترین روش یادگیری زبان در منزل

۲- خواندن و گوش کردن به زبان

کلید دوم برای یادگیری فوق‌العاده سریع و به شدت باورنکردنی، تمرکز برروی میزان ورودی انگلیسیه. وقتت رو برای تلاش جهت صحبت کردن و یاد‌گیری برای گرامر و لغت هدر نده. به جاش سعی کن بیشتر وقتت رو برروی گوش کردن (listening) و خواندن مطلب (reading) بذاری. این یک راه سریع‌تر و کارامدتر برای تسلط بر زبان انگلیسیه. همیشه یک کتاب انگلیسی با خودت به همراه داشته باش و بخون. همچنین به داستان‌های کوتاه انگلیسی، درس های تصویری و مقاله های صوتی گوش کن. اینها درس‌های قدرتمندی هستن و به شما کمک میکنن که سریعتر یاد بگیری. باید رمان‌های انگلیسی آسون بخونی. به طور کامل وقتت رو برای خوندن کتاب‌های درسی هدر نده.
بهترین روش یادگیری زبان در منزل
یادگیری زبان انگلیسی در خانه
۳- پشتکار
حتما این پست را بخوانید   تکنیک‌های یادگیری زبان دوم

برای اینکه در عرض ۲-۳ ماه به زبان انگلیسی مسلط بشی، باید پشتکار زیادی داشته باشی؛ به عبارت دیگر باید ۸ الی ۱۴ ساعت در روز زبان تمرین کنی. بهتره ۱ ساعت لغت بخونی، ۱ ساعت مکالمات ساده کتاب‌ها رو روبروی آینه با خودت تمرین کنی. سپس ۲ ساعت انگلیسی گوش کنی و ۲ ساعت متن‌های انگلیسی رو بخونی؛ و به همین ترتیب ادامه بدی. اگه بیشتر روی مکالمه تمرکز کردی، گوش کردن رو بیشتر انجام بده. اما نگران نباش چون خوندن هم به توانایی صحبت کردنت کمک میکنه. برای بعضی‌ها ۲ ساعت خوندن و گوش کردن در روز کافیه.
بهترین روش یادگیری زبان در منزل

۴- موسیقی های ویژه افزایش قدرت مغز

تحقیقات جدید نشان داده که هنگام مطالعه، گوش دادن به موسیقی تمرکز را بالا می بره. بسیاری معتقدن گوش دادن به نوع خاصی از موسیقی می‌تونه به زبان آموزان با بکار بردن بخش اضافی ای از مغزشون به اونها برای یادگیری کمک کنه. برای این کار باید از موسیقی به عنوان صدای پس زمینه استفاده کنی. یعنی ولوم را در حد ۱ یا ۲ نگه داری و سپس زبان تمرین کنی.
یادگیری زبان انگلیسی در خانه
۵- روش مطالعه مطالب انگلیسی

    اولین بار که مطلب جدیدی از زبان رو مطالعه می‌کنی (مثلا یک لغت)، اگر همان مطلب رو در ۲۴ ساعت آینده هم یک بار مرور کنی، تا ۸۰٪ ، اون چیزی رو که جدیداً یاد گرفتی حفظ می‌کنی.
    پس از یک هفته، می تونی تنها پس از پنج دقیقه مرور همان مطلب، بدون فراموشی همه اون رو به خاطر بیاری. این مطلب تا ۳۰ روز در ذهنت می مونه.
    بعد از چهل روز اگه همون مطلب رو مجددا مطالعه کنی، ماندگاری اون در ذهنت تا ۶ ماه خواهد بود!
    پس یک بار همان شبی که مطلب رو یاد می گیری مرور کن. هفته بعد هم یک بار و چهل روز بعد هم یک بار.

۶- تفسیر و خلاصه نویسی کنید (بسیار مهم)

این روش یکی از جدیدترین متدهای کشف شده مطالعه زبان در سالهای اخیره که سرعت یادگیری رو به طرز بی‌نظیری افزایش می ده. برای این کار کافیه هر زمان که دو یا سه پاراگراف زبان رو مطالعه کردی، در حد ۳ الی ۴ خط نظر خودت رو به زبان انگلیسی راجع به اون پاراگراف‌ها بنویسی و یا اینکه اون رو خلاصه‌نویسی کنی. همیشه در جزوتون یک جای خالی کنار یادداشت‌هات بذار تا تفسیر خودت از اون موضوع رو بنویسی. بعدها هنگام مطالعه مجدد، همزمان همان پاراگراف و ۳-۴ خط خودت را هم مرور کن تا تاثیر اون رو به وضوح ببینی!

بخش دوم- افزایش سرعت یادگیری و دانلود منابع
یادگیری زبان انگلیسی در خانه
۱- گوش، چشم و زبانتان را به انگلیسی عادت دهید

هر روز در هر شرایطی هم که شده، حداقل به یکی دو مکالمه گوش کن یا مطالعه کن یا صحبت کن و نگذار اعضای بدنت از عادت کردن به شنیدن زبان انگلیسی غافل بشه.
بهترین روش یادگیری زبان در منزل

۲- با صدای بلند بخوانید

یک راه عالی برای بهبود صحبت کردن به زبان انگلیسی اینه که هر زمانی میتونی، متن‌ها رو با صدای بلند و شمرده بخونی. حتی اگه اشتباه کنی، بلند خوندن بهت کمک می‌کنه که راحت‌تر انگلیسی صحبت کنی. برای بلند خوندن از کتاب یا رومه یا هرچیزی که به زبان انگلیسیه استفاده کن. حتی اگه همه‌ی لغات را نمیفهمی، اینکار باعث می‌شه که زبان و مغزت درگیر بشن و متوجه میشی که وقتی انگلیسی صحبت می‌کنی می‌تونی سریعتر و آسونتر جملاتت رو بسازی. بلند خوندن همچنین به دلیل اینکه از کلمات انتخابی خودت استفاده نمی‌کنی مفیده.

۳- با خودتان صحبت کنید
حتما این پست را بخوانید   رمان برای یادگیری زبان انگلیسی [9 رمان برتر]

وقتی در حال انجام کارهای روزانه هستی، می‌تونی با خودت به تنهایی انگلیسی صحبت کن. این باعث میشه به انگیسی فکر کنی. برای مثال می‌تونی بگی: I’m going to the kitchen, now I am making a cup of tea, I love tea because it refreshs me! و مانند اینها. میدونم این روش کمی غیر معمول به نظر میرسه اما کمک کنندست. فقط کافیه امتحان کنی.
بهترین روش یادگیری زبان در منزل

۴- چیزی را که می بینید بگویید

ممکنه به پنجره یا به تلویزیون نگاه کنی، هر چیزی که می‌بینی رو بگویی؛ مثلا مردی که با بلوز آبی در حال رانندگیه رو به انگلیسی بگی. این یه زبان ساده‌ست اما خودت متوجه می‌شی که چطور می‌تونه هماهنگی ذهن و زبانت رو افزایش بده. بعد از مدتی متوجه می‌شی که دیگه لازم نیست جمله‌ای رو در ذهنت ترجمه کنی و پس از اون وقتی یک مکالمه واقعی داشته باشی می‌بینی که می‌تونی افکارت رو راحت‌تر ابراز کنی. در مورد اشتباهاتت در هنگام گفتن جملات نگران نباش. مهم‌ترین هدف انجام این تمرین، تسلط و روان بودنه. اگه می‌خوای اشتباهاتت رو تصحیح کنی، صدات رو ضبط کن و دوباره گوش کن که ببینی کجاها اشتباه کردی.

۵- یک دفترچه یادداشت داشته باشید

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان در منزل اینه که باید یه دفترچه یادداشت کوچک به همراه داشته باشی تا زمانی ‌که لغت جدیدی یاد میگیری، اون رو سریع یادداشت کنی. اگه وقت اضافه داری، لغاتی که نوشتی رو مرور کن. در هر هفته تعدادی لغت مشخص برای خودت تعیین کن و هر هفته تعدادشان رو افزایش بده. فقط خود لغت رو یاد نگیر، بلکه کاربرد اون در متن و املای اون رو هم بیاموز. همچنین در مورد آن کلمه یک جمله بنویس؛ مثلا I am interesting in learning English and I find learning English interesting! پیشنهاد میکنم که ترجمه ی لغات رو جلوی خود کلمه ننویسی. بلکه در دفتر دیگر یا پشت همان برگه، اون رو یادداشت کنی.
یادگیری زبان انگلیسی در خانه
۶- به رادیوی انگلیسی گوش کنید

تا آنجایی که ممکنه به رادیوی انگلیسی گوش کن. BBC یک کانال عالیه که BBC Radio4 نامیده میشه و بیشتر اوقات صحبت میکنه تا اینکه موسیقی پخش کنه. بهترین روش برای تقویت Listening و یادگیری زبان در منزل گوش دادن به پادکسته.
بهترین روش یادگیری زبان در منزل
رادیوی بریتانیایی (BBC)

    پادکست های انگلیسی BBC فایل های صوتی بسیار با‌کیفیتی در زمینه‌ی آموزش زبان انگلیسیه که می‌تونی از اون برای تقویت مهارت شنیداری و همچنین از ویدیوهای دارای متن اون استفاده کنی. روزانه حداقل ۱الی ۴ بار تمرین کن.

رادیوی آمریکایی (VOA)

    پادکست انگلیسی VOA برای تقویت مهارت شنیداری و حتی گفتاری، با لهجه آمریکایی به صورت روزانه در اختیار کاربران قرار داده می‌شه. روزانه حداقل ۱ الی ۴ بار گوش بده و تمرین کن.

پادکست انگلیسی

۷- خبرهای انگلیسی را در تلویزیون تماشا کنید

در هرجا که می‌تونی اخبار انگلیسی ببین. برنامه‌های خبری کاملا واضح صحبت می‌کنن و به دلیل اینکه عکس و ویدیوها رو در تلویزیون تماشا می‌کنی، دقیقا میدونی که در مورد چه چیزی صحبت می‌کنن. اگهامکان داره، برنامه‌ها رو ضبط کن و دوباره گوش کن. می‌تونی با اپلیکیشن‌های اینترنتی مثل BBC i Player (دانلود برای اندروید، دانلود برای آیفون) تکرار برنامه‌های خبری رو ببینی.
بهترین روش یادگیری زبان در منزل

۸- موضوع های یادگیری خودتان را انتخاب کنید
حتما این پست را بخوانید   5 اصول یادگیری زبان انگلیسی

در مورد موضو‌ع‌هایی که دوست داری در زبان خودت در مورد اونها صحبت کنی، فکر کن. سپس چیزهایی که برای صحبت کردن اون به زبان انگلیسی لازم داری رو پیدا کن؛ مثلا اگه دوست داری در مورد فوتبال یا هر چیز دیگری صحبت کنی، می‌تونی اونها رو در وبسایت ها و مجلاتی که این موضوعات رو پوشش می‌ده پیدا کنی. لیست لغات مورد نیاز درمورد موضوعت رو بنویس و کلمات و عبارات رو یاد بگیر. سعی کن در جواب سوال‌های فرضی با خودت در مورد این موضوعات صحبت کنی. در گروه‌ها و کلاس‌هایی که افرادی با علایق مشابه به تو حضور دارن عضو شو.

۹- کتابهای انگلیسی بخوانید

کتاب‌ داستان انگلیسی کوتاه (سطح خودت) بخون. بعد از اینکه اونها رو آروم خوندی سعی کن با صدای بلند بخونی و لغات جدید اون رو یادداشت کنی. برای یادگیری نیاز به هیچ مهارت خاصی نیست و فقط کافیه با خود کتاب پیش بری.
بهترین روش یادگیری زبان در منزل
یادگیری زبان انگلیسی در خانه
۱۰– نرم افزار های خودآموز

گزینه‌ی دیگری برای یادگیری زبان، برنامه های خودآموز مانند رزتا استون (دانلود برای آیفون – دانلود برای اندروید) و دولینگو (دانلود برای آیفون – دانلود برای اندروید) هست. این نرم افزار‌ها به شما برنامه‌های درسی و ساختاری برای پیروی می ده؛ اما معلمی ندارن که اونها رو هدایت کنه. این راه ارزان تره و بهت اجازه می ده هر جایی که می خوای زبان بخونی.
بهترین روش یادگیری زبان در منزل
جمع بندی

امیدوارم مقاله ی بهترین روش یادگیری زبان در منزل بهتون کمک کرده باشه تا بتونید به بهترین شکل، زبانتون رو تقویت کنید. با توجه به روش‌های گفته شده در بالا، پیشنهاد می‌شه که زبان‌آموز بصورت خودآموز یادگیری رو از کتاب اینترچنج در سطح مبتدی شروع کنه. حتی یک سری بسته‌های آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد وجود داره که تو رو از هر کلاسی بی نیاز می کنه. نهایتا بعد از یادگیری و رسیدن به یک حد قابل قبول از نظر خودت، در کلاس های رفع اشکال زبان در حد دو سه جلسه شرکت می‌تونی شرکت کنی.

اگه هم یادگیری به صورت خودآموز براتون سخته، می تونی با کلاس و معلم این کار رو انجام بدی. اول از همه دایره‌ی لغت زبان انگلیسی خودت رو به حد قابل قبولی برسون که وقتت در کلاس ها هدر نره. بعد از اون می‌تونی برای یادگیری بیشتر توی دوره مکالمه فشرده یا سایر دوره‌های زبان در آموزشگاه زبان آنلاین شرکت کنی تا به یه سطح قابل قبول برسی.

انگلیسی در خانه

یادگیری زبان انگلیسی        آموزش گرامر زبان انگلیسی          آموزش سریع زبان انگلیسی       آموزش زبان انگلیسی نصرت      آموزش زبان انگلیسی رایگان

آموزش زبان انگلیسی در 50 روز     آموزش زبان انگلیسی مبتدی       آموزش زبان انگلیسی برای کودکان     آموزش زبان انگلیسی به کودکان  
آموزش زبان   آموزش زبان انگلیسی     آموزش مکالمه زبان انگلیسی 
آموزش زبان انگلیسی پیشرفته   آموزش مقدماتی زبان انگلیسی    آموزش زبان انگلیسی از صفر    آموزش زبان انگلیسی در منزل   
آموزش زبان انگلیسی الفبا   آموزش زبان انگلیسی در خانه    
آموزش زبان ترکی  
آموزش زبان آلمانی  
آموزش زبان روسی          آموزش  زبان انگلیسی


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

خدمات سفارت آمریکا,انگلیس,کانادا,ایتالیا,شنگن ابزار دقیق مسترسیبیل/MRCBIL بهترین وبلاگ دانلود موزیک و موزیک ویدئو دلاوران ایران زمین muone فروشگاه بیت ( ضرباهنگ ) رپ و هیپ هاپ Beat By Mossi صالح خوشی خوانساری | آقای خوشی خوانساری | مجسمه رزین فانوس دانلود فایل